Oświetlenie podszafkowe LED

Warto uświadomić sobie, że w kuchni występują różne rodzaje oświetlenia, z których każdy ma swoje znaczenie. Oświetlenie ogólne ma na celu zapewnienie właściwego poziomu natężenia oświetlenia w pomieszczeniu. Liczba punktów świetlnych oraz ich umiejscowienie uzależnione jest od aranżacji kuchni. Oświetlenie ogólne nie powinno powodować występowania wyraźnych cieni w miejscach pracy, ale równomiernie rozświetlić całe wnętrze.

Oświetlenie miejsca pracy jest szczególnie ważne. Odnosi się ono do blatu roboczego, nad którym z reguły umieszczone są szafki kuchenne lub półki.

Gniazda wpuszczane w blat

Rozwiązanie docenią osoby, które decydują się na budowę wyspy lub półwyspu kuchennego, który nie jest ograniczony z żadnej strony ścianą. W ten sposób można w szybki i łatwy sposób podłączyć mikser podczas robienia ciasta, czajnik z wodą, lub inne sprzęty kuchenne. Jest to bardzo praktyczny i funkcjonalny sposób na wykorzystanie miejsca w kuchni. Nie trzeba wówczas przechodzić z poszczególnymi sprzętami z jednego blatu do drugiego i wyłączać czajnik po to, aby połączyć mikser. Wszystkie czynności odbywają się płynnie i jest to szczególnie ważne w przypadku, kiedy w kuchni pracują dwie lub nawet trzy osoby na raz.